O nás

Vitajte na utafor.sk!

Sme rodinná firma, ktorú založil náš otec a s mamou nám stále pomáhajú. Naša kamenná predajňa bola otvorená v novembri 1999 v Bardejove. Ale to nebol skutočný začiatok. Začalo to nejako takto…

K prírode a maskáčom sme „privoňali“ už v útlom veku. Sme chlapci z dediny. Od mala sme trávili množstvo času v okolitej prírode Čergova. Opekačky, stavanie „kolíb“, pasenie kráv, hubárčenie či pozorovanie zveri nám je dobre známe. Do lesa nás brával náš otec.

S otcom sme tiež chodili na ambulantné predaje zo starej 1203-ky už v 95. roku. Vtedy sa jednalo hlavne o „vaťáky“ (prešívané vložky do ihličákov), kanady vz. 60, bufy (zateplené kožené čižmy vz. 90) či ihličáky (maskáče vzor 60 originál ČSĽA). Neskôr sa sortiment rozrástol o množstvo originálov z výstroje bývalej ČSĽA. Až v novembri 1999 otec otvoril prvú kamennú predajňu v unimobunke pri OD Centrum v Bardejove. Vtedy som mal 15 rokov. V obchode pracoval na striedačku s našou mamou a tetou.


Hlavný predajný sortiment predajne pochádzal z bývalej ČSĽA. Postupne sa rozširoval o originálne kúsky nemeckej a českej armády. V roku 2002 sme otvorili predajňu v Prešove na Masarykovej. V tom čase sme už mali v zásobách vysúťažené veľké množstvo ihličákov, veľkých poľných, maskáčových plášteniek ČSĽA, košieľ vz. 21, remeňov a ďalších originálnych tovarov od ČSĽA.

Nadviazali sme viaceré obchodné kontakty, bartrovali sme, ale aj nakupovali nové veci. Náš sortiment obohatili aj značky MFH a Mil-Tec. Postupom času pribúdali značky M-Tramp, Helikon-Tex, Magnum, BOSP, Pentagon či originály od viacerých armád.

Od samého začiatku sme sa snažili byť zákazníkom čo najbližšie. Popri prevádzke kamenných predajní sme pravidelne chodievali „ambulantne“ predávať do vybraných lokalít na východe Slovenska. Navštívili sme množstvo väčších aj menších dedín a takmer vždy to bola zábava. V júli 2009 sme urobili náš prvý armyvýpredaj v Starej Ľubovni. Veľký kamión priviezol 50 paliet tovaru a predávali sme 4 dni na spojovacej chodbe Strednej poľnohospodárskej školy (teraz Obchodná akadémia). Akcia sa ujala a začala sa pre nás nová éra, ako sa dostať ešte bližšie k väčšiemu množstvu zákazníkov – armyvýpredaje.


Armyvýpredaje sme začali organizovať spočiatku na východe Slovenska a počas 11 rokov sme prešli s armyvýpredajmi takmer všetky okresy východného Slovenska. Nepodarilo sa nám dostať len do Sobraniec. Zašli sme aj na stred – Liptovský Mikuláš, Tvrdošín, Ružomberok, Rimavská Sobota, Lučenec, Detva, Zvolen. Ďalej sme nestihli... Náš posledný armyvýpredaj sme absolvovali v dňoch, keď na Slovensku ohlásili prvý prípad COVID-19. Bolo to v Rožňave 6. a 7. marca 2020. Zvyšné plánované akcie boli zrušené a nové už neboli…


V roku 2013 sme ako „pridruženú“ činnosť spustili e-shop www.armyvypredaj.sk. V roku 2020 sa tento krok ukázal byť jedinou možnosťou ako zostať s vami v kontakte. Predajňa bola zatvorená, armyvýpredaje sa nekonali. Naše dodávky stáli prázdne doma na dvore…

E-shop našej rodinnej firme pomohol prežiť a zároveň sme dokázali obslúžiť zákazníkov z celého Slovenska aj počas pandémie. Pandemická situácia ale ovplyvnila aj správanie nás všetkých. Hromadné výpredajové akcie rôzneho druhu, rovnako aj naše armyvýpredaje, aj po uvoľnení pandemických opatrení akosi neprichádzajú.


Už pred rokom 2020 sme si uvedomovali narastajúci trend on-line obchodu. COVID tento trend urýchlil a umocnil. E-shop armyvypredaj.sk fungoval prakticky od samého začiatku na rovnakom technickom riešení a jeho nedostatky nás dobiehajú. To je jeden z hlavných dôvodov zmeny na novú značku.

Byť ešte Užitočnejší, ešte Taktickejší, ešte Akčnejší, ešte Funkčnejší, ešte Odvážnejší, ešte Rýchlejší – ešte viac ako vy a ešte bližšie k vám. Sortimentom, obsahom aj službami pre vás.


Miroslav, Anna, Marek, Lenka a Daniel