STAROSTLIVOSŤ O OBUV

Cenová hladina

2 EUR
8 EUR

Výrobcovia

X

Štítky

X

Farba / vzor

X
Zobrazuje sa 1 - 8 z 8 produktov

Impregnačný sprej na obuv - 300ml

footwear care
7.98  €
KÚPIŤ

Hydrofóbny krém na obuv, 250g - ČIERNY

footwear care
5.98  €
KÚPIŤ

Magnum KRÉM NA OBUV - 50ml, na hladké usne - ČIERNY

6.48  €
KÚPIŤ

Kefka na obuv - mazáčik

2.98  €
KÚPIŤ

Impregnačný sprej ECWCS do ťažkých podmienok - 160ml

Impregnácia na obuv alebo oblečenie do náročných podmienok
4.98  €
KÚPIŤ

Hydrofóbny krém na obuv, 250g - BEZFAREBNÝ

5.98  €
KÚPIŤ
Akcia - 5%

TOP Gore-Tex, bezfarebný krém - 70ml

2.17  €
2.28  €
KÚPIŤ
Akcia - 5%

SIGAL leštidlo na vojenskú obuv, 250ml - ČIERNA

4.07  €
4.28  €
KÚPIŤ

Dodržiavanie správnej starostlivosti o obuv pomáha predĺžiť jej životnosť a udržiavať ju v dobrom stave. Venujte preto pozornosť jedinečným vlastnostiam a pokynom starostlivosti pre Váš typ obuvi, ktorý vlastníte. Pri starostlivosti o obuv je možné využiť rôzne prostriedky a metódy, aby obuv ostala dlhšie čistá, chránená a v dobrom stave.

Ako čistiť obuv? Rôzne materiály vyžadujú rôzne spôsoby starostlivosti. Napríklad koženú obuv môžete vyčistiť a následne naniesť kožený kondicionér, zatiaľ čo textilnú obuv môžete prať v práčke, ak to dovoľujú pokyny na štítku. Na čistenie a odstraňovanie špiny použite mäkkú kefu alebo handru. Ak je obuv silno znečistená, môžete ju opláchnuť vlažnou vodou a použiť jemný čistiaci prostriedok určený pre daný typ materiálu.

Ako vysušiť obuv? Ak je vaša obuv mokrá, dajte jej dostatok času na prirodzené vyschnutie pri izbovej teplote. Vyhnite sa umelému zdroju tepla, ako je fén, ohrievač, radiátor, či nebodaj piecka, ktorá by mohla nezvratne poškodiť obuv.

Ako a čím impregnovať obuv? Použite impregnačný sprej alebo krém, ktorý ochráni obuv pred vlhkosťou a škodlivými vonkajšími vplyvmi. Najmä pri obuvi s membránou (Goretex, Sympatex, ...) venujte zvýšenú pozornosť výberu ošetrujúcich prostriedkov, ktoré nenarušia funkčnosť membrány. Vhodné je impregnáciu pravidelne obnovovať, najmä pre obuv určenú na outdoorové aktivity. Obnova impregnácie obuvi je potrebná po každom zmoknutí obuvi či pri každom čistení obuvi.

Ako a kedy opraviť poškodenú obuv? V prípade, že sa vyskytnú poškodenia, ako sú roztrhané šnúrky či opotrebované vložky, odborné služby obuvníka nie sú potrebné a výmenu zvládnete sami. Opotrebované podrážky alebo poškodené švy je potrebné opraviť čo najskôr, aby sa závada nerozšírila natoľko, že sa obuv stane neopraviteľnou. Pri tomto type opráv už doporučujeme navštíviť profesionálneho obuvníka či zveriť opravu svojej obuvi priamo jej výrobcovi.

Ako skladovať a uchovávať obuv? Uchovávajte obuv na suchom, dobre vetranom a tmavom mieste. Aj UV žiarenie obuvi škodí. Nie len farebnosti nubukovej a textilnej obuvi, ale aj PU podrážkam, ktoré sú u turistickej obuvi štandardom. Obuv uskladnite vždy dobre vysušenú, vyčistenú a ošetrenú. Doporučujeme obuv vyplniť novinovým alebo baliacim papierom. Výplň pomáha obuvi udržať tvar a chráni jej vnútro pred prachom.